+98 21 87700018
تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان گلها
پلاک 3 ، کد پستی :1466989311

جزییات خبر

عنوان

kombiniertes Lernen را بهتر بشناسید.

توضیحات کوتاه

مرجع

خانه فرهنگ کیهان

تعداد بازدید

9

تاریخ

28 فروردين 1399

جزییات کامل

 

embed'>بهتر بشناسید

embed'> 

embed'> 

embed'>*تاریخچه :

embed'>دوره های kombiniertes Lernen  به عبارتی دیگر blended learning از اوایل هزاره سوم و توسط Goethe Institut تدوین شد و به اجرا در آمد. پیشتازان این مدل آموزشی دو شعبه شهرهای بارسلون و توکیو بودند. بعد مسافت در این شهرها عامل اصلی جذب زبان آموزان بود. معهاذا ماهیت غیر فعال بودن زبان آموزان در بخشهای مختلف این مدل آموزشی باعث شد که استقبال لازم به عمل نیاید. اکنون با شیوع ویروس کرونا این مدل آموزشی برای زبانهای خارجی رنسانس جدید در اغلب کشورهای توسعه یافت تجربه میکند و انستیتو گوته در شهر کیف اوکراین حضور بسیار فعالی در این زمینه آموزشی دارد.

embed'> 

embed'>*مخاطبین :

embed'>کماکان بعد مسافت در کلان شهرها مهمترین فاکتور برای استفاده از این نوع کلاسها ست. بخصوص افراد شاغل که حضور منظم و ممتد انها در کلاسهای زبان مقدور نیست و میتواند روزانه چند ساعت پشت میز کامپیوتر وقت خود را صرف یادگیری کنند ، از مزایای این مدل آموزشی بهرمنند.

embed'> 

embed'>*مقایسه با روش سنتی :

embed'>همانطور که تجربه کرده اید یک واحد درسی که اغلب در کلاسهای حضوری تشکیل میشود از تمرینهای مختلفی از متون خواندنی و شنیدنی ، انواع تمرینهایی به صورت فردی و بخش تولید زبانی مانند نوشتن متون و مکالمات.دوبخش آخر اغلب به صورت کار دو نفره یا گروهی صورت میپزیرد. مدل آموزش blended learning با دسته بندی و تفکیک این تمرینها در سه بخش مختلف راهکارهای مناسبی ارائه داده تا زبان آموز حداکثر بهره را از زمان آموزشی خود ببرد. تفکیک تمرینها بر حسب ماهیت آنها صورت پذیرفته و هر کدام به صورت متمرکز در یک واحد درسی گنجانده میشود. بعنوان مثال کلیه قدمهای آموزشی که از کتاب تمرین برگرفته میشوند به صورت فردی می انجامد ، نیاز به حضور در کلاس ندارد و زبان آموز میتواند انها را با رعایت سلسله مراتب معین و از پیش برنامه ریزی شده طبق نظارت مدرس انجام دهد.

embed'> 

embed'>*واحد درسی :

embed'>اصولا در کلاسهای سنتی زبان هر واحد درسی یک Lektion  بین 4 تا 6 ساعت زمانبندی شده. به عنوان مثال کتاب فعلی ما starten wir شامل شش Lektion میباشد. در دورهای تخصصی تربیت مدرس این واحد آموزشی به چهار بخش Phase مختلف با عناوین زیر تفکیک میگردد: 

embed'> 

embed'>Einführung

Präsentation

Semantisierung

Übung und Anwendung
 

embed'>

embed'>بخش اول که همان پیش درآمد است شامل یکسری تمرینهای ابتدایی است که طی آن زبان آموز با موضوع Lektion  آشنا میگردد و در حقیقت نقش warm up را دارد. در blended learning این Phase در قالب یک نیم بخش به صورت تمرین در خانه گنجانده میشود.

 

embed'>در Präsentation محتوای اصلی هر درس بشکل یک یا چند متن شنیداری یا خواندنی ارائه میشود. این متون شامل نکات گرامری و لغات لازم برای این درس است. زبان آموزان پس از خواندن و شنیدن انها سوالاتی را جواب میدهند که نزد مدرس نقش کنترل در درک مفهوم را بازی میکند. این بخش آموزشی بصورت آنلاین ارائه شده تا تبادل افکار بصورت مفید ولی مختصر انجام پذیر باشد.

embed'> 

embed'>کشف نکات آموزشی، ارائه انها ، دسته بندی و قانونگذاری بخش Semantisierung محسوب میشود. این Phase آموزشی نیز به همراه Präsentation در بخش آنلاین گنجانده شده است.

embed'> 

embed'>همانطور که از مفهوم Übung مشخص است تمرینهای فردی باعث جا افتادن مطالب به صورت یک نیم بخش دیگر از تمرین در خانه محسوب میشود.

embed'>مهمترین بخش در هر درس که در آن زبان آموز کلیه نکات آموزشی را با مکالمه و نوشتن متون مختلف تکرار میکند ، پروسه فراگیری کامل شده و ماندگار میشود. این بخش Anwendung محسوب میشود که نیاز ممتد و مستمر در تبادل افکار بین مدرس و زبان آموز و زبان آموزان با یکدیگر و نظارت دقیق مدرس در نحوه اجرا را دارد. این امر فقط به این صورت امکان پذیر بوده و حضور کل کلاس در یک فضا واقعی و یک واحد کامل آموزشی لازم است. در ضمن در این واحد حضوری زبان آموزان با محتوا درس آینده آشنا شده ادامه برنامه آموزشی خود را به صورت شفاف تر مشخص مینماید.

embed'>دوره های blended learning فقط بعنوان یکسری خدمات مضاعف برای ان دسته از شاگردانی که بعد از دوره کرونا مایل به شرکت در کلاسهای حضوری نیستند در نظر گرفته شده ست. هسته اصلی فعالیت ما کماکان کلاسها حضوری به منوال سابق خود خواهد بود.

embed'> 

embed'>امیدواریم با ارائه این متن دیدگاه جدیدی برای شما در مورد کلاسهای blended learning ایجاد شده و حس کنجکاوی شمارا برانگیخته باشیم.

 

درباره ما | ارتباط با ما | قوانین و مقررات
تلفکس: 0098 21 87700018
info@keyhan-kh.ir | contact@keyhan-kh.ir
آدرس : ایران – تهران – شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان گلها پلاک 3 | کد پستی : 1466989311
خانه فرهنگ کیهان 2020 | اطلاعات محفوظ می باشد